OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 15 września 2024 r.

1. Pytanie: kim jest Jezus, winno nieustannie do nas powracać, a my życiem (nawet za cenę jego ofiarowania) winniśmy dawać właściwą odpowiedź: że On jest naszym Panem i Mesjaszem, źródłem życia, dobra i wszelkiego szczęścia.

2. Dzisiaj, w trzecią niedzielę września, w Polsce przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy nam zatem modlitwa w intencji wszystkich dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

3. W minionym tygodniu przeżywaliśmy już po raz czternasty Tydzień Wychowania oraz Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są / Były one okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków i do podjęcia refleksji nad kondycją ich wielorakiej formacji. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nich: do ich właściwego kształtowania i wychowywania.

4. Nadto w przypadające w środę święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, w tej intencji ofiarujemy Mszę Świętą. Zapraszam w środę na godz. 18.00 wszystkie dzieci i młodzież z naszej parafii.

5. Bóg zapłać za zorganizowanie wyjazdu dzieci z naszej parafii na 42. Pielgrzymkę do Rostkowa. Pojechała grupa przeszło 40 dzieci. Zachęcam do obejrzenia relacji na parafialnym facebooku.

6. We wtorek wspominamy 85. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o wszystkich pomordowanych na Wschodzie, o wszystkich ofiarach „Golgoty Wschodu” oraz prosimy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

7. Bóg zapłać nowożeńcom P. Weronice i Damianowi Cejmerowskim oraz P. Natalii i Kamilowi Maruszewskim za kwiaty, które zdobią kościół.

8. Bóg zapłać P. Andrzejowi Hodynie za naprawienie dzwonów. Bóg zapłać również p. Prezesowi OSP i druhom za pomoc w naprawie.

8. Trwają prace remontowe w pomieszczeniu w kościele.

9. W związku z wejściem w życie od 15.08.2024r. ustawy „Lex Kamilek” w naszej parafii zostały wprowadzone Standardy Ochrony Małoletnich. Dokument jest do wglądu w kancelarii parafialnej.

10. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: o tym, jakie zasady prawne regulują obecność krzyża w przestrzeni publicznej w poszczególnych państwach europejskich.

Jest też Mały Gość a w nim: Trzy naklejki rybki.

Jest też Gość Historia: a w nim: Kościół wobec nazizmu. Męczennicy bohaterowie, zdrajcy i kolaboranci. Cena 12 zł

11. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.