OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 05 listopada 2023 r.

1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna.

3. W czwartek, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

4. W sobotę, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msza Święta w naszej świątyni o godz. 17.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

5. W najbliższą niedzielę, 12 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

6. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.

7. Dziś po mszy św. o godz. 12.00 wręczenie nagród w konkursie różańcowym.

8. W następna niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św. i ich rodziców.

9. Nadal możemy zamawiać wypominki na kolejny rok za naszych bliskich zmarłych. Pod chórem wyłożone są specjalne kartki. Piszmy również godz. Mszy św., na której chcemy wypominki.

10. Bóg zapłać P. Januszowi Orzepowskiemu i P. Mirosławowi Wesołowskiemu za parce na rzecz parafii.

11. Bóg zapłać za ofiary na nasze parce parafialne w minionym tygodniu: 150 zł., 100 zł., 50 zl.

12. Za tydzień druga niedziela miesiąca tradycyjnie ofiary składane na tace przeznaczamy na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!

13. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: O niedawno zmarłej Wandzie Półtawskiej, przyjaciółce Jana Pawła II.

14. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Podobne wpisy