Koło Caritas

• Sadowska Barbara
  • Sieczkowska Iwona
  • Mrozow Jadwiga

Parafialne Koło Caritas w naszej wspólnocie działa od 2013 r. Przychodzi z pomocą wszystkim, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej bez względu na wyznanie i przekonania.
Do zadań koła należy mobilizowanie parafian do wspierania działalności charytatywnej zarówno ofiarami, jak i modlitwą oraz zbieranie informacji o potrzebujących wsparcia i rozpoznawanie zasadności zgłoszeń.Do koła należy 5 aktywnie działających członków oraz osoby wspierające, które włączają się w następujące akcje: Tornister Pełen Uśmiechów, sprzedaż baranków wielkanocnych oraz świec wigilijnych, kolonie letnie dla dzieci z najuboższych rodzin, przygotowywanie paczek żywnościowych.
Osoby te systematycznie uczestniczą w spotkaniach organizowanych przez Caritas Diecezji Płockiej oraz rekolekcjach. Koło, działając w duchu wiary, dokłada starań, aby parafia stała się prawdziwą wspólnotą miłości.