OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” – 18 lutego 2024 r.

1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…

2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia, bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dziś dobiegają końca, ale warto i trzeba rozwijać w sobie ducha umartwienia, do czego bardzo zachęcamy.

3. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00. W niedzielę Gorzkie Żale dziś były o godz. 8.00, za tydzień również o godz. 8.00 i 11.30. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież (kandydaci do sakramentu bierzmowania) i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Na stoliku jest wyłożona księga, do której możemy wpisywać swoje postanowienia – oficjalnie bądź anonimowo lub wpisać tylko swoje imię i nazwisko. Niech to będzie jednocześnie prośba do Boga, aby udzielił nam sił do wytrwania w naszych postanowieniach.

4. Pomocą w tym mogą być wielkopostne akcje CARITASU, na przykład „Jałmużna postna”, gdzie do specjalnie przygotowanych kartonowych skarbonek można składać zaoszczędzone pieniądze, które wydalibyśmy na różnego rodzaju przyjemności. Skarbonki otrzymują chętne dzieci w szkole od P. katechetek. Akcja trwa do Niedzieli Miłosierdzia.

5. Nasze rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w tym roku od 18 do 19 marca, poniedziałek i wtorek – (spowiedź w poniedziałek i we wtorek).  

6. W następna niedzielę po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św. i ich rodziców.

7. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Bazyliki Świętego Piotra Apostoła.

8. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć do puszki dzieło misyjne Kościoła.

9. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 50 zł.

11. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim:  rozpoczynamy wielkopostną szkołę modlitwy. W pierwszej odsłonie „ojcze nasz” i znaczenie wytrwałości w modlitwie.

Jest też Mały Gość a w min:  dodatek „Módl się z Jezusem”.

12. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Podobne wpisy