OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA ADWENTU B – 03 grudnia 2023 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

2. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszam do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą w środy i soboty o godz. 17.00 Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść. Roraty dla dzieci w każdą środę o godz. 17.00. Dzieci będą otrzymywać naklejki. Za zebranie wszystkich czterech każdy otrzyma świąteczna niespodziankę.

3. Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii będą od 17 do 19 grudnia.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.

5. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca- adoracyjna.

6. W poniedziałek, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. 

7. W środę, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

8. W piątek, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msza Święta tego dnia o godz. 18.00.

9. Bóg zapłać ofiarodawcom i Wszystkim, którzy wykazali dobrą wolę i podjęli się w tym roku roznieść poświęcony opłatek na stół wigilijny do rodzin w naszej parafii! Jednocześnie bardzo proszę o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej po opłatki i listy z pieczęcią parafialną na tych odcinkach, gdzie jeszcze nie zostały odebrane.

10. Za tydzień II niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!

11. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie po 10 małe i po 15 duże. Zachęcam do nabywania na stół wigilijny.

Są również nasze parafialne karty bożonarodzeniowe – 3 wzory, po 2 zł. Jest jeszcze do nabycia książka „Rodzina Ulmów Droga ku świętości”.

12. Bóg zapłać p. Agnieszce Orzepowskiej za wykonanie wieńca adwentowego do naszego kościoła.

13. Sprzątając z grobów chryzantemy nie wrzucamy ich do kontenera, tylko stawiamy na parkingu wzdłuż, od strony szosy w doniczkach.

14p. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: pierwsza część cyklu adwentowego, którego tegorocznym przewodnikiem jest św. Franciszek.

Jest też „Gość Extra” Historia Kościoła” Historyczność Jezusa Chrystusa. Cena 12 zł.

13. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności sp. Wiesława Plicha. Polećmy ja miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Podobne wpisy