OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 lipca 2023 r.

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym siedemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. We wtorek, 1 sierpnia, przypada 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.00

4. W piątek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

5. Najbliższy piątek, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna o godz. 18.00. Wystawienie i adoracja oraz możliwość spowiedzi od godz. 17.30.

6. Z racji pierwszej soboty miesiąca nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 18.00

7. W niedzielę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza.

8. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca – adoracyjną. Po sumie procesja. Zapraszam asystę i dziewczynki sypiące kwiatami.

9. Tradycyjnie 6 sierpnia wyruszy z Płocka 42 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Chętni do udziału są proszeni o zgłaszanie się po karty uczestnictwa. Wypełnione kary należy złożyć najpóźniej do 1 sierpnia. Kto nie może pieszo pielgrzymować, może włączyć się w pielgrzymkę duchową. Dla pielgrzymów duchowych są do nabycia specjalne modlitewniki pielgrzyma duchowego. Proszę o zgłaszanie się. 

10. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł.

11. Została wykonana aktualizacja gaśnic w kościele i kaplicy.

12. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: o rozpoczynających się w Portugalii Świat\owych Dniach Młodzieży.

Podobne wpisy