OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 lipca 2023 r.

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada szesnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

2. We wtorek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

3. We wtorek także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

Dziś po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców.

4. W środę, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

5. Tradycyjnie 6 sierpnia wyruszy z Płocka 41 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Chętni do udziału są proszeni o zgłaszanie się po karty uczestnictwa. Wypełnione kary należy złożyć najpóźniej do 1 sierpnia. Kto nie może pieszo pielgrzymować, może włączyć się w pielgrzymkę duchową. Dla pielgrzymów duchowych są do nabycia specjalne modlitewniki pielgrzyma duchowego. Proszę o zgłaszanie się. 

6. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich parafii Sońsk organizuje w dniach 19 – 20 sierpnia pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki. Szczegóły w gablocie.

7. Dziękuje Paniom, które w minionym tygodniu wykonały prace porządkowe w Kościele.

8. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 150 zł.

9. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: o coraz bardziej popularnym w Polsce św. Szarbelu.

Podobne wpisy