OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 01 września 2024 r.

1. Wspominany w minionym tygodniu Święty Augustyn z Hippony mówił: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”. Odczytywane i medytowane dzisiaj słowo Boże każe zapytać o hierarchię wartości: gdzie w niej znajduje się prawo Boże, a gdzie nasze ludzkie zwyczaje, przyzwyczajenia. Warto z rozpoczynającym się u najmłodszych nowym rokiem nauki wszystko właściwie poukładać.

2. Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej.. Również dzisiaj przeżywamy ustanowiony w 2015 roku przez papieża Franciszka Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.

3. W poniedziałek, 2 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w poniedziałek przed Mszą Świętą.

4. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.

Nadto nasza wspólnota parafialna dla dzieci, młodzieży i dorosłych ma wiele propozycji: schola Soli Deo, ministranci, lektorzy, parafialny zespół charytatywny Caritas, asysta procesyjna, które po wakacyjnej przerwie z pełnym zaangażowaniem i wielkim entuzjazmem pragną wznowić i kontynuować działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.

5. Poświęcenie tornistrów oraz błogosławieństwo uczniów klasy I w następną niedzielę – 8 września na Mszy Św. o godz. 12.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek wieczorem zapraszamy na Mszę Świętą w intencji powołanych oraz o powołania.

W pierwszy piątek od godz. 17.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.  Podczas adoracji również okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednanymi z Bogiem i braćmi.

W pierwszą sobotę po Mszy o godz. 18.00 św. nabożeństwo do Matki Bożej.

Za tydzień druga niedziele miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tace przeznaczamy na nasze prace parafialne. Bóg zapłać.

7. Dziękuję delegacji z wieńcem dożynkowym z naszej parafii za reprezentowanie podczas Dożynek Diecezji Płockiej.

8. Bóg zapłać p. Wiolecie Bojarskiej za ofiarowanie kompletu krzeseł ślubnych.

9. Bóg zapłać nowożeńcom P. Ewelinie i Tomaszowi Węgier za kwiaty, które zdobią kaplice.

10. Bóg zapłać za kwiaty, które zdobią ołtarz.

11. Bóg zapłać wszystkim, którzy w Dniu Eucharystycznym adorowali Najświętszy Sakrament oraz asyście procesyjnej.

12. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: o zmianach, które czekają uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli i katechetów w rozpoczynającym się roku szkolnym.