OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 07 lipca 2024 r.

1. „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

2. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00. W przypadające w czwartek święto Świętego Benedykta zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszego kontynentu.  

4. Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

5. Jest organizowana zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Możemy dostarczać zużyty sprzęt jeszcze jutro przez cały dzień na podwórku przy plebanii. Pod chórem są wyłożone ulotki. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na misje. Bóg zapłać.  

6. Bóg zapłać osobom pracującym na cmentarzu.

7. Za tydzień druga niedziela miesiąca. tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!

8. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: kulisy sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Podobne wpisy