OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” – 10 marca 2024 r.

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.

2. Bóg, jak usłyszeliśmy w Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

3. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić w środę na wieczornej Mszy Świętej.

4. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30. W niedzielę Gorzkie Żale dziś były o godz. 8.00 i 11.30, a za tydzień o godz. 8.00. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież (kandydaci do sakramentu bierzmowania) i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

5. Możemy nabywać baranki wielkanocne do koszyczka ze święconką. Cena 8 zł. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na działalność charytatywną Caritasu. Bóg zapłać za wsparcie tej akcji!

6. Z okazji Świąt Wielkanocnych mamy również nasze parafialne karty świąteczne. Cena jednej karty wynosi 2 zł. Są dwa wzory.

7. 15.03.2024 r. po raz kolejny organizujemy NOCNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ RYCERZY NIEPOKALANEJ. Tym razem do osobistych intencji dołączamy również modlitwę o pokój na świecie. Trasa: Gąsocin – Ślubowo – Cichawy – Pustelnia Łopacin – Gąsocin. Całkowita długość 15,5 km. Zapraszamy tych, którzy chcą nocą, w skupieniu i ciszy rozważać stacje Drogi Krzyżowej. Wydarzenie rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00. Droga ma charakter prywatnego spaceru i każdy odpowiada za siebie. Osoby niepełnoletnie uczestniczą pod opieką dorosłych. Przed wyjściem wszyscy uczestnicy otrzymają dokładny opis trasy oraz w razie potrzeby treść rozważań. Zachęcamy do pobrania aplikacji „Ekstremalna Droga Krzyżowa” i korzystania z rozważań za pośrednictwem smartfona. Poruszamy się indywidualnie lub w grupach max 10 osobowych. W tym roku jest możliwość dołączenia do grupy prowadzonej przez lidera znającego trasę. Będzie kilka takich grup. Zabieramy ze sobą: ODBLASKI, latarkę, ciepłe ubrania, wygodne buty, prowiant wedle uznania oraz krzyż dowolnej wielkości (najlepiej wykonany własnoręcznie). Nie są prowadzone zapisy.

8. W następna niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 odbiór nowych alby od pani krawcowej.

9. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Bóg zapłać ofiarodawcom i Wszystkim, którzy wykazali dobrą wolę i podjęli się trudu zbierania ofiar! Jednocześnie bardzo proszę o zgłaszanie się do mnie po listy z pieczęcią parafialną do zakrystii lub kancelarii Parafialnej i przeprowadzenie pozostałych zbiórek.

10. Bóg zapłać druhom strażakom z OSP Gąsocin za przycięcie gałęzi przy kaplicy. Pracowali: P. Krzysztof Wierzchowski, P. Mariusz Milewski, P. Patryk Włodkowski, P. Łukasz Krupiński, P. Mikołaj Ciecierski, P. Janusz Wieczorek i P. Natalia Wiśniewska.

11. Dziś druga niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczamy na nasze prace parafialne. Został zatankowany gaz do ogrzewania Kościoła. Faktura do zapłaty 2200 zł.

Ks. Krzysztof Załęski z Parafii Sońsk organizuje w terminie 11-21 lipca pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Grecji. Szczegóły w gablocie parafialnej.

12. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: O wyjątkowych kobietach, które wpłynęły na losy Kościoła.

13. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

14. Plan Rekolekcji Wielkopostnych

18 – 19 marca 2024 r.

Prowadzi ks. Damian Jabłoński  –

Wikariusz w Parafii w Pomiechowie

Poniedziałek, 18 marca

  9.30 – Msza św. dla uczniów Szkoły Podstawowej (kl. 0 – III)

10.30 – Msza św. dla uczniów kl. IV – VIII SP

12.00 – Msza św. dla wszystkich

18.00 – Msza św. dla wszystkich

Wtorek, 19 marca

  9.00 – Msza św. dla uczniów Szkoły Podstawowej (kl. 0 – IV)

10.30 – Msza św. dla uczniów kl. V – VIII SP

12.00 – Msza św. dla wszystkich  

18.00 – Msza św. dla wszystkich

UWAGA:

  • Wyjazdy do chorych we wtorek od godz.14.00. Prosimy wcześniej zapisywać chorych w zakrystii lub kancelarii

Księża z innych parafii spowiadać będą w poniedziałek i wtorek

Podobne wpisy