OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 21 lipca 2024 r.

1. Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć. Może warto w ten sposób wykorzystać trwający okres wakacji.

2. Bieżący tydzień obfituje w obchody liturgiczne: w poniedziałek przypada święto Świętej Marii Magdaleny, we wtorek – Świętej Brygidy Szwedzkiej, w czwartek – Świętego Jakuba, Apostoła. Dopełniają je środowe wspomnienie Świętej Kingi i sobotnie – Świętych Anny i Joachima. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału w Eucharystii o godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę po raz czwarty będziemy przeżywać Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

4. 25 lipca czcimy św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce dziś po każdej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone w ramach ogólnopolskiej akcji „Miva Polska” na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać!

5. Tradycyjnie 6 sierpnia wyruszy z Płocka 43 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Chętni do udziału są proszeni o zgłaszanie się po karty uczestnictwa. Wypełnione kary należy złożyć najpóźniej do 1 sierpnia. Kto nie może pieszo pielgrzymować, może włączyć się w pielgrzymkę duchową. Dla pielgrzymów duchowych są do nabycia specjalne modlitewniki pielgrzyma duchowego. Proszę o zgłaszanie się.

Spotkanie dla pielgrzymów pieszych 28 lipca w Farze w Ciechanowie o godz. 18.00.

6. Bóg zapłać  za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu. 100 zł.

7. Bóg zapłać nowożeńcom P. Oliwii i Damianowi Dyoniziak za kwiaty, które zdobią kościół.

8. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: O tym jak „Gazeta Wyborcza” od wielu lat walczy z religią w szkole.