OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ADWENTU B – 10 grudnia 2023 r.

1.Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

2. Zapraszam do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele są w środy i soboty o godz. 17.00 Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść. Roraty dla dzieci w każdą środę o godz. 17.00. Dzieci otrzymują naklejki. Za zebranie wszystkich czterech każdy otrzyma świąteczna niespodziankę.

3. Bóg zapłać ofiarodawcom i Wszystkim, którzy wykazali dobrą wolę i podjęli się w tym roku roznieść poświęcony opłatek na stół wigilijny do rodzin w naszej parafii! Poświęcone opłatki zostały już dostarczone do rodzin w naszej parafii. Jeśli osoby roznoszące kogoś nie zastały to możemy zgłosić się po opłatek do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. Dziś II niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!

5. Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: we wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

6. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie po 10 małe i po 15 duże. Zachęcam do nabywania na stół wigilijny.

Są również nasze parafialne karty bożonarodzeniowe – 3 wzory, po 2 zł. Jest jeszcze do nabycia książka „Rodzina Ulmów Droga ku świętości”.

7. Od 17 do 19 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Gąsocinie organizują „Jarmark Adwentowy”. Po Mszach św. odbędzie się pokaz i sprzedaż prac.

8. W następną niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 harcerze przekażą nam Betlejemskie Światłu Pokoju. Będzie można zabrać je do domu. W tym celu przynieśmy lampiony lub świece.

9. Sprzątając z grobów chryzantemy nie wrzucamy ich do kontenera, tylko stawiamy na parkingu wzdłuż, od strony szosy w doniczkach.

10. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: Opowieść o bazylice św. Jana na Lateranie.

Jest też „Gość Extra” Historia Kościoła” Historyczność Jezusa Chrystusa. Cena 12 zł.

11. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

12. Plan Rekolekcji Adwentowych.

REKOLEKCJE ADWENTOWE

17  – 19 XII 2023 r.

Prowadzi ks. Krzysztof Załęski – Wikariusz Parafii w Sońsku

Niedziela, 17 grudnia

  8.30 – Msza św. dla wszystkich – rozpoczęcie rekolekcji

10.15 – (Ślubowo) Msza św. dla wszystkich

12.00 – Msza św. dla wszystkich

Poniedziałek, 18 grudnia

  9.00 – Msza św. dla uczniów kl. 0 – IV

10.30 – Msza św. dla uczniów kl. V – VIII

12.00 – Msza św. dla wszystkich

18.00 – Msza św. dla wszystkich

Wtorek, 19 grudnia

  9.00 – Msza św. dla uczniów kl. 0 – IV

10.30 – Msza św. dla uczniów kl. V – VIII

12.00 – Msza św. dla wszystkich

18.00 – Msza św. dla wszystkich – zakończenie rekolekcji

UWAGA:

  • Spowiedź św. w poniedziałek i wtorek podczas wszystkich nabożeństw.
  • Wyjazdy do chorych we wtorek od godz.14.00. Prosimy wcześniej zapisywać chorych w zakrystii lub kancelarii

Podobne wpisy