OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 07 stycznia 2024 r.

1. Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Do tego święta pozostawimy również w naszej świątyni bożonarodzeniową szopkę.

3. Dziś po Mszy Św. o godz. 8.30 pani krawcowa będzie brała miarę na nowe alby do I Komunii Św. Wpłacamy zaliczkę.

4. W naszej parafii rozpoczęły się odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Dzieci przygotowujące się do Komunii Świętej i młodzież do bierzmowania prosimy o przygotowanie indeksów, a innych o zeszyty od religii.

5. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone na kościół z okazji kolędy. Bóg zapłać za ofiary, dziękuję wszystkim, którzy mnie wozili. Dziękuje za posiłki – Bóg zapłać!

6. Dziś na Mszy Św. o godz. 12.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przedstawia Jasełka. Zapraszam.

7. Zapraszam na spotkanie opłatkowe scholę i ministrantów po Mszy Św. o godz. 12.00.

8. Jest do nabycia aktualny numer tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: o znaczeniu szkolnej katechezy w związku z zapowiedzianym przez rząd ograniczeniem liczby lekcji religii w szkołach.

9. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Podobne wpisy