OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” – 17 marca 2024 r.

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy: Rozpoczynające się jutro parafialne rekolekcje i spowiedź święta przedświąteczna dają nam możliwość doświadczenia uzdrawiającej i przebaczającej mocy Pana. Zapoznajmy się z programem rekolekcji, który wywieszony został w parafialnej gablocie parafialnej i znajdźmy czas, aby skorzystać z tego czasu łaski.

3. Od soboty odmawiamy Po Mszy św. o godz. 17.00 nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.

4. W piątek 22 marca zapraszam wszystkich na Środowiskową Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Wyruszymy o godz. 17.00. Zachęcam do licznego udziału, szczególnie proszę o przybycie dzieci przygotowujące się do Pierwszej i Generalnej Komunii Św. z rodzinami, młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, grupy parafialne, szczególnie proszę o przybycie ministrantów i kandydatów. Msza Św. po Drodze Krzyżowej około 18.00.

5. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i świadectwo wiary osobom, które w miniony piątek uczestniczyły w Nabożeństwie Nocnej Drogi Krzyżowej Rycerzy Niepokalanej. W ciszy i skupieniu, po uroczystej Mszy Świętej na szlak wyszło przeszło 50 osób w kilku grupach. Najmłodszym uczestnikiem była Zuzanna (8 lat) z kl. I. Dziękujemy mieszkańcom Ślubowa, i Soboklęszcza za towarzyszenie nam na stacjach w tych wioskach. Bóg zapłać mieszkańcom Cichaw za udekorowanie figurki.. Mamy nadzieję, że ta forma modlitwy pozostanie w naszej parafii na kolejne lata. Dziękuję za pomoc w organizacji P. Jowicie Rutkowskiej, P. Annie Milewskiej i P. Urszuli Baczyńskiej. Bóg zapłać!

6. Możemy nabywać baranki wielkanocne do koszyczka ze święconką. Cena 8 zł. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na działalność charytatywną Caritasu. Bóg zapłać za wsparcie tej akcji!

7. Z okazji Świąt Wielkanocnych mamy również nasze parafialne karty świąteczne. Cena jednej karty wynosi 2 zł. Są dwa wzory.

8. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego.

9. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Sumą ze szczególnym udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej pragniemy zorganizować procesję: MARSZ DLA JEZUSA. Przygotujmy zatem palmy.

10. Dziś po Mszy św. o godz. 8.30 odbiór nowych alb od pani krawcowej.

11. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.  

Bóg zapłać ofiarodawcom i Wszystkim, którzy wykazali dobrą wolę i podjęli się trudu zbierania ofiar!

12. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł i 50 zł.

13. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: Wyjaśniamy o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu.

14. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

15. Plan Rekolekcji Wielkopostnych

18 – 19 marca 2024 r.

Prowadzi ks. Damian Jabłoński  –

Wikariusz w Parafii w Pomiechowie

Poniedziałek, 18 marca

  9.30 – Msza św. dla uczniów Szkoły Podstawowej (kl. 0 – III)

10.30 – Msza św. dla uczniów kl. IV – VIII SP

12.00 – Msza św. dla wszystkich

18.00 – Msza św. dla wszystkich

Wtorek, 19 marca

  9.00 – Msza św. dla uczniów Szkoły Podstawowej (kl. 0 – IV)

10.30 – Msza św. dla uczniów kl. V – VIII SP

12.00 – Msza św. dla wszystkich  

18.00 – Msza św. dla wszystkich

UWAGA:

  • Wyjazdy do chorych we wtorek od godz.14.00. Prosimy wcześniej zapisywać chorych w zakrystii lub kancelarii

Księża z innych parafii spowiadać będą w poniedziałek i

Podobne wpisy