OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 25 sierpnia 2024 r.

1. W niedzielę rozpoczynającą ostatni tydzień wakacji Ewangelia przywołuje wyznanie Apostoła Piotra: „Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym”. Są one jak przynaglenie do zrobienia rachunku sumienia z przeżytego czasu wypoczynku: czy przypadkiem sobie nie pofolgowaliśmy, zwalniając się z niedzielnej Mszy Świętej, z codziennej modlitwy. Warto w kolejny rok szkolny i katechetyczny wejść pojednanym z Bogiem, dlatego przed każdą Mszą Świętą jest okazja do spowiedzi świętej.

2. Jutro przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza Święta o godz. 18.00.

3. W ostatnim dniu sierpnia przeżywać będziemy Dzień Solidarności i Wolności, który został ustanowiony niemalże dwadzieścia lat temu na pamiątkę historycznego zrywu Polaków do wolności w sierpniu 1980 roku.

4. W sobotę 31 sierpnia będziemy przeżywali Dzień Eucharystyczny (czterdziestogodzinne nabożeństwo). Przez cały dzień będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu wyznaczonych wiosek i ulic. Rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 9.00, zakończymy Mszą Św. o godz. 18.00, procesją i Apelem Jasnogórskim.

5. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca – adoracyjną. Po sumie procesja. Zapraszam asystę i dziewczynki sypiące kwiatami.

6. W następny poniedziałek, 2 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w sobotę od godz. 17.30 i w poniedziałek przed Mszą Świętą.

7. Dziś w Sońsku Dożynki Diecezji Płockiej. Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. Bp. Szymona Stułkowskiego. Dlatego będzie zmieniony porządek Mszy św. W Ślubowie będzie Msza św. o godz. 10.00 a w Gąsocinie o godz. 8.30 i 11.00

8. Bóg zapłać  za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu. 100 zł.

9. Bóg zapłać za ufundowanie do kościoła kompletu nowych lekcjonarzy.

10. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: rozmowa z przewodniczącym Komisji Wychowania Katolickiego KEP o ty, jak przeciwstawić się niezgodnemu z prawem rozporządzeniu minister edukacji o ograniczaniu szkolnej katechezy.

11. Plan adoracji w Czterdziestogodzinne Nabożeństwo.