OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 lipca 2023 r.

1. Dziś piętnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania . Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2. W sobotę, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Maria z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza  spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

3. 25 lipca czcimy św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce w następną niedzielę (23 lipca) po każdej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone w ramach ogólnopolskiej akcji „Miva Polska” na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać!

5. Jest uruchomiona nowa strona internetowa naszej parafii.

6. Bóg zapłać za prace przy kościele parafialnym oraz kwiaty przy ołtarzu i do Kaplicy w Ślubowie.

7. Tradycyjnie 6 sierpnia wyruszy z Płocka 42 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Chętni do udziału są proszeni o zgłaszanie się po karty uczestnictwa. Wypełnione kary należy złożyć najpóźniej do 1 sierpnia. Kto nie może pieszo pielgrzymować, może włączyć się w pielgrzymkę duchową. Dla pielgrzymów duchowych są do nabycia specjalne modlitewniki pielgrzyma duchowego. Proszę o zgłaszanie się. 

8. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 50 zł.

9. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: reportaż z podróży na Ukrainę kard. Konrada Krajewskiego.

Podobne wpisy