OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 23 czerwca 2024 r.

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…

2. Każdego czerwcowego wieczoru po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.

3. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 18.00.

4. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszy Świętej o godz. 18.00 w intencji całego Kościoła, jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

5. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Pamiętamy o naszych zmarłych, zwłaszcza o zmarłych ojcach, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga…

6.Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 300 zł.

7. Bóg zapłać P. Agnieszce i Januszowi Orzepowskim za umożliwienie zorganizowania ogniska dla scholi i ministrantów.

8. Jest organizowana zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Będziemy mogli dostarczyć zużyty sprzęt 6 i 8 lipca przez cały dzień na podwórku przy plebanii. Pod chórem są wyłożone ulotki. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na misje. Bóg zapłać.   

9. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: Czym jest zdrowa religijność? Jakie są przyczyny jej wypaczeń?

10. Jest też „Mały Gość” a w nim: specjalny dodatek na Euro 2024 – plakat z reprezentacją Polski oraz rozpiska meczów.

Podobne wpisy