OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ADWENTU B – 17 grudnia 2023 r.

1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Niech w tym nam pomoże oczyszczenie naszych serc w spowiedzi świętej.

2. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, w środę i w sobotę o godz. 17.00.

3. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę.

4. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów. Zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń.

5. Na Mszę Świętą  – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszam w kaplicy w Ślubowie o godz. 22.00 i w Gąsocinie o godz.24.00. O godz. 23.40 zapraszam na czuwanie przygotowane przez Scholę Soli Deo.

6. Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego jak w każdą niedzielę.

7. Podsumowanie rorat dla dzieci w środę. Przynosimy wypełnione karty z naklejkami. Po Mszy odbędzie się losowanie nagród.

8. Poświęcone opłatki zostały już dostarczone do rodzin w naszej parafii. Jeśli osoby roznoszące kogoś nie zastały to możemy zgłosić się po opłatek do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie po 10 małe i po 15 duże. Zachęcam do nabywania na stół wigilijny.

Są również nasze parafialne karty bożonarodzeniowe – 3 wzory, po 2 zł.

10. Od 17 do 19 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Gąsocinie organizują „Jarmark Adwentowy”. Po Mszach św. odbędzie się pokaz i sprzedaż prac.

11. Dziś na Mszy Św. o godz. 12.00 harcerze przekażą nam Betlejemskie Światłu Pokoju. Będzie można zabrać je do domu. W tym celu przynieśmy lampiony lub świece.

12. W czwartek o godz. 18.00 będziemy dekorować kościół i teren przy kościele. Zapraszam osoby chętne do pomocy.

13. Sprzątając z grobów chryzantemy nie wrzucamy ich do kontenera, tylko stawiamy na parkingu wzdłuż, od strony szosy w doniczkach.

14. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: dodatek specjalny „Czekając na Nowonarodzonego”. Jest również „Mały Gość, a w nim stajenka do złożenia.

15. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz naklejkę do karty roratniej.

16. Plan Rekolekcji Adwentowych.

REKOLEKCJE ADWENTOWE

17  – 19 XII 2023 r.

Prowadzi ks. Krzysztof Załęski – Wikariusz Parafii w Sońsku

Niedziela, 17 grudnia

8.30 – Msza św. dla wszystkich – rozpoczęcie rekolekcji

10.15 – (Ślubowo) Msza św. dla wszystkich

Poniedziałek, 18 grudnia

9.00 – Msza św. dla uczniów kl. 0 – IV

10.30 – Msza św. dla uczniów kl. V – VIII

18.00 – Msza św. dla wszystkich

Wtorek, 19 grudnia

9.00 – Msza św. dla uczniów kl. 0 – IV

10.30 – Msza św. dla uczniów kl. V – VIII

18.00 – Msza św. dla wszystkich – zakończenie rekolekcji

UWAGA:

• Spowiedź św. w poniedziałek i wtorek podczas wszystkich nabożeństw.
  • Wyjazdy do chorych we wtorek od godz.14.00. Prosimy wcześniej zapisywać chorych w zakrystii lub kancelarii