OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 22 września 2024 r.

1. W dzisiejszym drugim czytaniu Święty Jakub Apostoł wskazuje, że wewnętrzny nieład w człowieku powoduje niesnaski pomiędzy ludźmi. Dlatego ważnym jest nieustanne formowanie ludzkich sumień i budowanie odpowiedniego systemu wartości opartego na Chrystusowej Ewangelii.

2. Zatroszczmy się zatem o dobre wychowanie młodego pokolenia! Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii.

3. Nadto nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: Liturgiczna Służba Ołtarza (kandydaci, ministranci i lektorzy), muzyczne schola „Soli Deo”, które po wakacyjnej przerwie z pełnym zaangażowaniem i wielkim entuzjazmem wznowiły działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.

4. Został wykonany kompleksowy przegląd butli gazu. Koszt 1800 zł.

5. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 200 zł.

6. Trwają prace remontowe w pomieszczeniu w kościele.

7. W następna niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.

8. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: Raport o sytuacji na terenach boleśnie doświadczonych skutkami powodzi i o tym, jak pomóc poszkodowanym ludziom.

9. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Leszek Śliwka. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

11. APEL BISKUPA PŁOCKIEGO O POMOC DLA POWODZIAN

Siostry i Bracia, od kilku dni południowo-zachodnia część Polski zmaga się ze skutkami tragicznej powodzi. Pod wodą znalazło się wiele miejscowości, a straty materialne są ogromne.

W związku z tym, w odpowiedzi na prośbę ks. arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę, by w niedzielę 22 września 2024 r., po wszystkich Mszach św., przed kościołami i kaplicami Diecezji Płockiej odbyła się zbiórka do puszek na pomoc osobom poszkodowanym. Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane osobom potrzebującym pomocy materialnej, za pośrednictwem Caritas Polska. Ufam, że dzięki temu uda się zabezpieczyć ich pilne potrzeby.

Jednocześnie, w duchu solidarności z naszymi rodakami, którzy z powodu powodzi muszą zmagać się z wieloma trudnościami, proszę o modlitwę w ich intencji. Niech Miłosierny Pan da im nadzieję i siły, których tak bardzo potrzebują.

Wszystkim Drogim Diecezjanom z serca dziękuję i udzielam pasterskiego błogosławieństwa!

Płock, dnia 17 września 2024 r.

† Szymon Stułkowski
Biskup Płocki