OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 sierpnia 2023 r.

1. Dziś dwudziesta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające. 

2. dziś o godz. 14 w Sarnowej Górze obchody 103 rocznicy bitwy pod Sarnową Góra.

3. We wtorek, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

4. W środę, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

5. W czwartek, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

6. W sobotę, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00.

7. W czwartek 31 sierpnia będziemy przeżywali Dzień Eucharystyczny (czterdziestogodzinne nabożeństwo). Przez cały dzień będzie trwała adoracja wyznaczonych wiosek i ulic podobnie jak w Wielką Sobotę. Szczegółowy plan zostanie podany w następną niedzielę.

8. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 50 zł.

9. Bóg zapłać Państwu Teresie i Ryszardowi Gilert oraz wszystkim, którzy przyczynili się do gościnnego przyjęcia Rowerowej Pielgrzymki z Przasnysza na Jasną Górę.

10. Bóg zapłać  nowożeńcom państwu Justynie i Cezaremu Kania za kwiaty, które zdobią kościół.

11. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: dlaczego wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchowym.

Podobne wpisy