OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 09 czerwca 2024 r.

1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Może warto skorzystać z okazji i przyjść na Mszę Świętą również w dni powszednie.

2. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego wieczoru po mszy św. o godz. 18.00 wspólnie odmawiamy Litanię do Bożego Serca. Zapraszam do udziału w tych nabożeństwach.

3. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy.

4. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczamy na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!

5. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: O kultach Serca Jezusa i Serca Maryi.

Jest też Gość „Historia Kościoła” a w nim: Czy św. Piotr naprawdę przebywał w Rzymie? Cena 12 zł.

6. Bóg zapłać za prace na cmentarzu.

7. Bóg zapłać P. Januszowi Orzepowskiemu za naprawienie oświetlenia zewnętrznego kościoła.

8. Bóg zapłać za usunięcie tui na cmentarzu. Pracowali: P. Mariusz Milewski P. Michał Falęcki i P. Jan Przybujewski.

9. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

10. Zaproszenie Biskupa Płockiego do udziału w obchodach 25. rocznicy beatyfikacji Płockich Biskupów Męczenników

Drodzy Diecezjanie!

W czasie Mszy św. na Placu Piłsudskiego w Warszawie 13 czerwca 1999 r. papież Jan Paweł II wyniósł do chwały ołtarzy grupę 108 męczenników II wojny światowej. Było to ważne wydarzenie, związane z opisywaniem pamięci o wojnie oraz o życiu tych, którzy „towarzyszą Barankowi, dokądkolwiek idzie” (Ap 14,4). W gronie nowych błogosławionych znalazło się dwóch pasterzy naszej diecezji: arcybiskup Antoni Julian Nowowiejski i biskup Leon Wetmański, zabici przez Niemców w obozie w Działdowie w 1941 r. Ponadto w tej grupie błogosławionych było także troje innych, związanych z diecezją płocką: ks. Roman Archutowski, kapłan archidiecezji warszawskiej ochrzczony w parafii Zegrze, s. Maria Teresa od Dzieciątka Jezus, kapucynka z klasztoru w Przasnyszu, a także brat franciszkanin Tymoteusz Stanisław Trojanowski, ochrzczony w Poniatowie.

W 25. rocznicę beatyfikacji naszych braci i sióstr, którzy oddali życie za wiarę i Kościół katolicki w czasie wojny, chcemy podziękować Bogu za dzieło ich życia i krzewienia dziedzictwa chrześcijańskiego na Mazowszu. Zapraszam Was, Kochani Diecezjanie, do udziału we Mszy św. dziękczynnej dnia 15 czerwca br., w sobotę, o godz. 12.00, w Bazylice Katedralnej w Płocku. Mam nadzieję, że wspólnota modlitwy osób duchownych, konsekrowanych i świeckich będzie dla nas okazją do zamyślenia nad świętością, która jest „najpiękniejszym obliczem Kościoła” (Franciszek, Gaudete et exsultate, 9).

Z serca wszystkim błogosławię w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

Płock, dnia 7 czerwca 2024 r.
W 33. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Płocku

+ Szymon Stułkowski
BISKUP PŁOCKI

Podobne wpisy