OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 18 sierpnia 2024 r.

1. Mowa eucharystyczna w synagodze w Kafarnaum, którą fragmentami czytamy i rozważamy w kolejne sierpniowe niedziele, jest zaproszeniem, aby nie lekceważyć niedzielnej Mszy Świętej, a nawet podjąć zamiar uczestnictwa w niej również w dni powszednie.

Módlmy się do Pana, aby towarzyszył nam swoją łaską w godzinach pracy i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia. Jeżeli dotąd tego nie uczyniliśmy, to warto w drugiej połowie miesiąca zobowiązać się do abstynencji od alkoholu.

2. W czwartek, 22 sierpnia, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

3. Natomiast w piątek, w rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To wspaniała okazja, aby modlić się o pokój na świecie (szczególnie w Ukrainie), modlić się za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii, a także o to, by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

4. W niedzielę 25 sierpnia w Sońsku Dożynki Diecezji Płockiej. Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. Bp. Szymona Stułkowskiego. Dlatego będzie Zmieniony porządek Mszy św. w następną niedzielę. W Ślubowie będzie Msza św. o godz. 10.00 a w Gąsocinie o godz. 8.30 i 11.00

5. Bóg zapłać  za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu. 100 zł.

6. Bóg zapłać za dekorację ołtarza na odpust parafialny p. Beacie Szewczak i p. Bożenie Rutkowskiej oraz osobom wspomagającym, a w Ślubowie p. Wieczorkom.

7. Bóg zapłać nowożeńcom P. Magdalenie i Rafałowi Baczyńskim za kwiaty, które zdobią kaplicę.

8. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: Maryja Wniebowzięta – Niewiasta nadziei.