OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO „B” – 31 marca 2024 r.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE BISKUPA PŁOCKIEGO 2024

Drogie Siostry i Drodzy Bracia, Drodzy Diecezjanie!

Przeżywając z wiarą Święta Wielkanocne uczestniczymy w „eksplozji” życia. Jezus przechodzi przez mękę, przez śmierć i złożenie do grobu, by wreszcie doświadczyć wskrzeszenia z martwych. On zabity i pogrzebany żyje, zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Dla nas to szczególny czas, by dziękować Bogu za życie własne i życie innych ludzi.

Dnia 20 marca papież Franciszek powiedział do nas Polaków: Myśląc o waszej Ojczyźnie, chciałbym odnieść do niej moje marzenie, jakie kilka lat temu wyraziłem, pisząc o Europie. Niech Polska będzie ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie, od chwili, gdy pojawia się w łonie matki, aż do jego naturalnego kresu. Nie zapominajcie, że nikt nie jest panem życia, czy to swojego, czy też innych.

Życzę Wam i sobie, byśmy umieli być wdzięczni za dar życia! Niech zmartwychwstały Chrystus nas błogosławi i prowadzi do pełni życia!

Drogie Siostry i Drodzy Bracia!

Cieszę się, że w styczniu zebraliśmy na tacę prawie 500 000 złotych na wsparcie budowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Bardzo dziękuję Wam za te hojne ofiary.

Modlę się za Was i o modlitwę proszę!

Szymon Stułkowski
Biskup Płocki

1. Moi Kochani, Szanowni Goście, Drodzy Parafianie!

Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa, przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

2. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Nasze jutrzejsze uczestnictwo w Eucharystii niech będzie wyrazem naszej miłości ku Bogu i zadośćuczynieniem za nasze grzechy, a zwłaszcza za opuszczone Msze Święte w niedziele i święta obowiązkowe, oraz za brak należytego skupienia podczas liturgii.

3. Taca z dnia jutrzejszego przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Płocku. W imieniu Ks. Rektora i studentów składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary.

. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Od wtorku Msze św. w tygodniu o godz. 18.00.

6. Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej. w piątek od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W sobotę po mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej.

W następną niedzielę I niedziela miesiąca. Po Sumie procesja. Zapraszam asystę procesyjną i dziewczynki sypiące kwiatami.

7. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas Naszej Diecezji.

8. Dziękuję za pomoc w dekorowaniu Kościoła wszystkim, którzy pracowali: P. Agnieszka i Janusz Orzepowscy, P. Renata Wrońska, P. Bożena i Jowita Rutkowskie, P. Urszula Baczyńska, P. Stanisława Kobyłecka, Katarzyna Chmielewska, P. Małgorzata Kamińska, Wioleta i Zuzia Tetwejer, P. Klaudia i Lenka Morawskie, P. Katarzyna Podstawka, Patrycja i Marcelina Wierzchowskie, P. Krystyna Baur, P. Paweł, Bartek i Weronika Kacprzak, P. Antoni Zwoliński, P. Wiesław Kozłowski i P. Robert Osica. Szczególnie dziękuję Pani Agnieszce za kilkugodzinną pracę przy ułożeniu dekoracji kwiatowych, P. Januszowi za oświetlenie.

9. Bóg zapłać za prace przy kościele. Pracowali: p. Michał Falęcki, p. Marcin Gburzyński i p. Piotr Kanigowski.

10. Dziękuję za udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Dziękuję panom strażakom, dzieciom i młodzież z OSP Gąsocin za sprawne, sumienne, solidne i pełne poświęcenia czuwanie przy grobie Pana Jezusa, dziękuję ministrantom, lektorom, scholi Soli Deo, chórowi, asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatami i wszystkim wiernym. Bóg zapłać.

11. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

Bóg zapłać ofiarodawcom i Wszystkim, którzy wykazali dobrą wolę i podjęli się trudu zbierania ofiar!

12. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: obszerny blok artykułów o zmartwychwstaniu Pana Jezusa.

Jest też „Mały Gość”, a w nim: Plakat z obrazem Jezusa Miłosiernego.

Podobne wpisy