OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO – 30 lipca 2023 r.

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, Święto Przemienia Pańskiego.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Po sumie procesja. Zapraszam asystę i dziewczynki sypiące kwiatami.

3. 14 sierpnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Patrona naszej Parafii, a w następny wtorek – 15 sierpnia będziemy przeżywali nasz odpust parafialny ku czci św. Maksymiliana, a także Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane, dlatego obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. tak jak w każdą niedzielę.

Na odpust serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości przebywających na terenie Parafii, dzieci, młodzież, Strażaków, Asystę Procesyjną, Dziewczynki sypiące kwiatami, ministrantów, scholę „Soli Deo”, chór.  Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Suma odpustowa z procesją o godz. 12.00.  

4. W czwartek, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. 

5. Tradycyjnie 6 sierpnia wyruszyła z Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.  Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcam do duchowej łączności z pielgrzymami. Codziennie od 6 do 14 sierpnia po Mszach Św. o godz. 18.00 modlimy się za pielgrzymów i śpiewamy Apel Jasnogórski.

6. Parafia Sońsk organizuje dwudniowy wyjazd m.in. Markowej na uroczystość beatyfikacji rodziny Ulmów. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do ks. Proboszcza z Sońska.

7. Dbajmy o porządek przy grobach bliskich i tam gdzie są rezerwacje placów.

8. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł.

9. Z inicjatywy P. Elżbiety Komorowskiej 19 sierpnia (sobota) przez naszą parafię będzie przejeżdżała i zatrzyma się na odpoczynek w godz. 12.00 – 13.00 rowerowa pielgrzymka z Przasnysza do Częstochowy. Będzie ok. 60 osób. Pielgrzymi zatrzymają się w Soboklęszczu u P. Teresy i Ryszarda Gilert. Przyjmijmy ich gościnnie przygotowując poczęstunek. (Ciasta napoje, możemy dostarczyć na godz. 11.00)     

10. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: o przyczynach nasilających się ataków na chrześcijan w Ziemi Świętej.

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Marek Krakowski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

Podobne wpisy