OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 04 sierpnia 2024 r.

1. Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że warto i trzeba przychodzić do Chrystusa; On jeden może zaspokoić najgłębsze ludzkie tęsknoty i pragnienia, bowiem to On jest źródłem wszelkiego dobra i szczęścia.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – Adoracyjna. Po sumie procesja. Zapraszam asystę procesyjna i dziewczynki sypiące kwiatami.

3. Rozpoczął się sierpień – to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy zbiorze tegorocznych plonów. Otoczmy modlitwą nasz kraj, podejmujących trud pielgrzymowania, pracy w polu, sadzie bądź ogrodzie oraz całkowitej lub czasowej abstynencji od alkoholu. A może sami zaangażujmy się w to ćwiczenie woli i ducha przez powstrzymanie się od spożywania alkoholu w bieżącym miesiącu.

4. We wtorek, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na Msze Świętą o godz. 18.00. I pamiętajmy, że każda Eucharystia jest takim naszym wejściem na Górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza.

5. W piątek przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, karmelitanki i patronki Europy, a w sobotę – Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach ku czci tych świętych i wspólnej modlitwy.

6. 14 sierpnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Patrona naszej Parafii, a w następny czwartek – 15 sierpnia będziemy przeżywali nasz odpust parafialny ku czci św. Maksymiliana, a także Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane, dlatego obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. tak jak w każdą niedzielę.

7. Tradycyjnie 6 sierpnia wyruszy z Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.  Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcam do duchowej łączności z pielgrzymami. Codziennie od 6 do 14 sierpnia po Mszach Św. o godz. 18.00 modlimy się za pielgrzymów i śpiewamy Apel Jasnogórski.

8. Bóg zapłać  za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu. 100 zł.

9. Bóg zapłać P. Antoniemu Zwolińskiemu i P. Krzysztofowi Goździewskiemu za prace przy  plebanii.

10. Bóg zapłać Paniom i Panom za prace przy kościele.

11. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: Formularz umożliwiający wsparcie protestu przeciw ograniczaniu nauczania religii w szkołach, zapowiedzianemu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.