OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IX NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 02 czerwca 2024 r.

1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia.

2. Dziękuję wszystkim za modlitwę, liczne uczestnictwo i przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie serdecznie dziękuję za przygotowanie ołtarzy, trasy procesyjnej, udekorowanie domów, P. Edwardowi Światkowskiemu i osobom wspomagającym za profesjonalne nagłośnienie procesji, asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatami, Strażakom, pocztowi sztandarowemu, strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa procesji, ministrantom. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

3. Dziękuję za kwiaty od ołtarzy z Bożego Ciała, które przekazaliście do kościoła. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!

4. W czwartek kończy się oktawa Bożego Ciała. Msza św. z poświęceniem wianków będzie o godz. 18.00. Po mszy św. procesja, proszę, więc o przybycie Asystę procesyjną i dzieci do sypania kwiatami. 

5. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. Dlatego wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na Świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorem wspólnie odprawiamy nabożeństwa z Litanią do Serca Bożego po Mszy o godz. 18.00.

7. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nasze wieczorne nabożeństwo będzie miało wymiar szczególny. Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie, lecz także będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy i do uczestnictwa we Mszy Świętej o godz. 18.00. Przypominam również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wystawienie i adoracja o 17.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

8. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.

9. Bóg zapłać P. Alicji i Adrianowi Galickim za kwiaty, które zdobią Kaplicę.

10. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: o tym, jak wyglądała Eucharystia pierwszych chrześcijan.

11. Jest też „Mały Gość” a w min: Dekoracja na Boże Ciało.  

12. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

13. Za tydzień II niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!

Podobne wpisy