OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 11 sierpnia 2024 r.

1. „Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry” – refren psalmu jest zachętą, aby nie zaniedbywać spotkań z Bogiem, jakimi są codzienna modlitwa i coniedzielna Eucharystia. To w pozytywny sposób wyrażona prawda zawarta w powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

2. W miesiącu sierpniu możemy ćwiczyć naszą wolę i ducha przez ascezę i wstrzemięźliwość – zachęcamy zatem do podejmowania zobowiązania abstynenckiego.

3. 14 sierpnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Patrona naszej Parafii, a w czwartek – 15 sierpnia będziemy przeżywali nasz odpust parafialny ku czci św. Maksymiliana, a także Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane, dlatego obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. na zakończenie, których pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

Na odpust serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości przebywających na terenie Parafii, dzieci, młodzież, Strażaków, Asystę Procesyjną, Dziewczynki sypiące kwiatami, ministrantów.  Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Suma odpustowa z procesją o godz. 12.00. W tym dniu Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Piotr Adamiak student KUL.

Ponieważ sporo wiernych po procesji obchodzi tzw. „ofiarę”, to także i w tym roku będzie taka możliwość i każdy otrzyma pamiątkowy obrazek. Nie będzie obrzędu całowania relikwii tylko obchodząc „ofiarę” pokłonimy się relikwiom św. Maksymiliana Naszego Patrona..

4. Tradycyjnie 6 sierpnia wyruszy z Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.  Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcam do duchowej łączności z pielgrzymami. Codziennie od 6 do 14 sierpnia po Mszach Św. o godz. 18.00 modlimy się za pielgrzymów i śpiewamy Apel Jasnogórski.

5. W niedzielę 25 sierpnia w Sońsku Dożynki Diecezji Płockiej. Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. Bp. Szymona Stułkowskiego.

6. Bóg zapłać  za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu. 100 zł.

7. Bóg zapłać P. Antoniemu Zwolińskiemu za prace w kościele.

8. Bóg zapłać Paniom i Panu za prace na cmentarzu.

9. W związku z wejściem w życie od 15.08.2024r. ustawy „Lex Kamilek” w naszej parafii zostały wprowadzone Standardy Ochrony Małoletnich. Dokument jest do wglądu w kancelarii parafialnej.

10. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: Rozmowa z Przemysławem Babiarzem o pozasportowych aspektach olimpiady i o jego wierze.