OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 października 2023 r.

1. Jutro przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.

2. Dziś przypada kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

3. W środę, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00, w czasie której będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.

4. W niedzielę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II. Tego dnia przypada również 74. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. W latach  1926-1948 był Prymasem Polski. 

5. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 16.30. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nich. (Dla dzieci jest konkurs Różańcowy i losowanie każdego dnia figurki Matki Bożej i Anioła). Kandydaci do bierzmowania za wpisem do indeksu i dzieci przygotowujące się do pierwszej i generalnej komunii św. minimum dwa razy w tygodniu przychodzą na różaniec. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

6. Najbliższa niedziela, 22 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami składanymi na tacę będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

7. W następną niedzielę po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu św. i ich rodziców

8. Możemy nabyć książkę „rodzina Ulmów – droga ku świętości”. Cena 15 zł.

9. Możemy już zamawiać wypominki na kolejny rok za naszych bliskich zmarłych. Pod chórem wyłożone są specjalne kartki. Piszmy również godz. Mszy św., na której chcemy wypominki.

10. Bóg zapłać przedstawicielkom Parafialnego Zespołu Caritas za uczestnictwo w diecezjalnym spotkaniu formacyjnym w Ciechanowie. Głównym tematem był projekt humanitarny „Rodzina rodzinie”.

11. Bóg zapłać Stowarzyszeniu Seniorów Irtealte za kwiaty, które zdobią kościół.

12. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 150 zł.

13. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: raport o stanie Kościoła w Polsce.

13. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Podobne wpisy