OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ „B” – 26 maja 2024 r.

1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

2. Dzisiaj przeżywamy również Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św. Pamiętajmy w swoich modlitwach o dzieciach, i starajmy się dawać im dobry przykład naszego życia. Dziękuję za dzisiejszą uroczystość Dzieciom, Rodzicom, Katechetom, Wychowawcom, a szczególnie Pani Ewelinie Żebrowskiej za trud i poświęcenie w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości, dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w to dobre dzieło, dziękuję wszystkim, którzy sumiennie spełnili swoje obowiązki, dziękuję rodzicom za trud chrześcijańskiego wychowania dzieci – Bóg zapłać. Dzieci, które odnowiły przyrzeczenia Chrztu Św. przychodzą codziennie do kościoła na „biały tydzień” na godz. 18.00 do piątku włącznie. 

3. W darze ołtarza został zakupiony do kościoła parafialnego obrus na ołtarz. Serdeczne Bóg zapłać Rodzicom Dzieci komunijnych.

4. Dziękuję również Rodzicom za kwiaty, które zdobią kościół. Bóg zapłać!

5. Bóg zapłać rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu kościoła na dzisiejszą uroczystość.

6. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.

7. Nasze mamy polecimy opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa.

8. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny, naszego Narodu i naszej Parafii. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu obecny. Przygotujmy cztery ołtarze. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Zaś w sam dzień uroczystości główna Msza św., po której nastąpi procesja z Najświętszym Sakramentem będzie o godz. 12.00. Na tę uroczystość zapraszam wszystkich Parafian i Gości, Asystę Procesyjną, Dziewczynki sypiące kwiatami, Druhny i Druhów Strażaków, Dzieci, zwłaszcza dzieci komunijne do włączenia się w procesję niosąc szarfy, Ministrantów.

8. Pozostałe Msze o godz. 8.30 i 10.15. Przypominam, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

9. Do końca maja trwa w naszym kościele wspólna modlitwa maryjna. Zachęcamy do licznego udziału. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

10. W sobotę także Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach…

11. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy oraz ostatnio zmarłych Parafian.

12. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.

13. Za tydzień pierwsza niedziela czerwca – adoracyjna. Po Sumie procesja. Zapraszam asystę procesyjną i dziewczynki sypiące kwiatami.

14. W majowe piątki organizujemy Rowerowe Nabożeństwa Majowe. Spotykamy się przed Kościołem Parafialnym w Gąsocinie o 18.30 i ruszamy do wybranej kapliczki na terenie naszej parafii, aby dołączyć do modlitwy prowadzonej przez mieszkańców danej wioski. Najbliższy piątek – 31 maja trasa: Gąsocin – Figurka na pograniczu Janówka i Łopacina.   

15. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych.

16. Jest też „Mały Gość” a w min: Dekoracja na Boże Ciało.  

17. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

18. Zapowiedzi: Damian Bogdan Dyoniziak par. św. Wita Modesta i Krescencji w Sońsku i Oliwia Michalak par tutejsza –zapowiedź 3.

Kamil Tomczak (kawaler) par. Tutejsza i Magdalena Kucharska (panna) par. M. B. Fatimskiej w Ciechanowie – zapowiedź 2.

19. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Włodzimierz Bojarski. Polećmy Go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

Dekret z dnia 25 maja br.

Biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych, mając na względzie kan. 1250 i kan. 1251 Kodeksu Prawa Kanonicznego, niniejszym, w myśl kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 31 maja 2024 r. (piątek – po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Bożego Ciała) wszystkim wiernym Diecezji Płockiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji Płockiej.

  Zachęcam jednocześnie do zastąpienia obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

  Informację o dyspensie należy podać wiernym do publicznej wiadomości.

  Bp Szymon Stułkowski
  Biskup Płocki

  KOMUNIKAT DIECEZJALNEGO INSTYTUT MUZYKI KOŚCIELNEJ MUSICUM

  „Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej MUSICUM w Płocku prowadzi nabór chętnych do nauki na kierunku organy kościelne (organista) i fortepian oraz na kierunku wokal i prowadzenie zespołów muzycznych. Zapraszamy młodzież od 12 roku życia oraz dorosłych, zarówno chłopców, jak i dziewczęta, Panie i Panów. Przesłuchania odbędą się w piątek 14 czerwca br. o godz. 17.00 w siedzibie Instytutu w Płocku. Szczegóły na stronie internetowej musicum.pl”.


  ks. Marcin Sadowski
  Dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej MUSICUM im. Ks. Eugeniusza Gruberskiego w Płocku

  Podobne wpisy