OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 30 czerwca 2024 r.

1. „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.

2. Dzisiaj zakończyło się nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przypominam, że rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W lipcowe dni zachęcamy do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa. Natomiast w środy zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek zapraszam do wspólnej modlitwy za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.

W pierwszy piątek o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Msza o godz. 18.00.

W pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej.

Za tydzień I niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Sumie procesja. Zapraszam asystę procesyjną i dziewczynki sypiące kwiatami.

4. Jest organizowana zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Będziemy mogli dostarczyć zużyty sprzęt 6 i 8 lipca przez cały dzień na podwórku przy plebanii. Pod chórem są wyłożone ulotki. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na misje. Bóg zapłać.

5. Bóg zapłać osobom pracującym przy kościele.

Bóg zapłać za pracę na cmentarzu. Pracowali: p. Michał Falęcki, p. Jan Przybujewski,  p. Mariusz Milewski, p. Robert Osica i p. Piotr Milewski

6. Bóg zapłać Państwu Alicji i Piotrowi Sołtysiak za kwiaty, które zdobią kaplicę.

Bóg zapłać Państwu Magdzie i Kamilowi Mąkowskim oraz Małgorzacie i Tomaszowi Antośkiewicz za kwiaty, które zdobią kościół.

7. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: w jaki sposób prymat Piotra może łączyć, a nie dzielić wyznawców Chrystusa.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Dorota Federewicz. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…