OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 września 2023 r.

1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne. Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.

2. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

Zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Szymona Stułkowskiego, dziś odbędzie się w naszej diecezji, podobnie jak w minionych latach, zbiórka ofiar do puszek na KRDP.

3. W poniedziałek, 18 września będziemy przeżywali wizytację ks. Biskupa Mirosława Milewskiego w naszej parafii. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu wspólnoty parafialnej. Ostatnia wizytacja była 6 lat temu. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich na to wydarzenie:

o godz. 14.30 na cmentarzu odbędzie się wspólna modlitwa za naszych bliskich zmarłych. Zgromadzimy się w głównej alejce przy grobie ks. Kazimierza Szałwińskiego. Przybądźmy licznie i zatroszczmy się o porządek na grobach, a szczególnie o groby zmarłych kapłanów.

Na godz. 15.00 zapraszam mieszkańców Ślubowa i okolic na spotkanie i wspólną modlitwę do Kaplicy.

Na 15.30 zapraszam do Kościoła Parafialnego wszystkich należących do grup parafialnych: Katechetów, Radę Parafialną, Koło Żywego Różańca, Asystę Procesyjną, Parafialne Koło Caritas, Strażaków, Lektorów, scholę Soli Deo i Ministrantów.

O godz. 17.00 odbędzie się Msza Św., podczas której zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania.

Próba generalna do Sakramentu Bierzmowania dziś po Mszy św. o godz. 12.00 (z świadkami bierzmowania)

4. W poniedziałek, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie pielgrzymki dzieci i młodzieży do Rostkowa z okazji święta św. Stanisława Kostki. Szczególnie dziękuję opiekunom grupy: katechetom i p. Dyrektor.

5. W czwartek, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. 

6. W sobotę, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.  

7. W najbliższą niedzielę, 24 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

8. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w prace porządkowe przy kościele oraz na cmentarzu.

10. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim:  wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem

11. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zbigniew Falęcki i śp. Janina Rąkowska. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

13. Zaproszenie na Diecezjalne Spotkanie Młodych

Podobne wpisy