OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 13 października 2024 r.

1. Wymagające jest słowo, które dzisiaj słyszymy i rozważamy, ale też niezwykle żywe i skuteczne. Jesteśmy wezwani, by całkowicie zaangażować się w jego wypełnianie, ukochać je ponad wszystko i żyć nim na co dzień. Dziś do nas Pan Jezus kieruje zaproszenie, aby całkowicie Mu zaufać, wyrzec się wszystkiego, co może przeszkadzać, i pójść za Nim…

2. Dzisiaj po raz 24. obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w dzieło życia naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Jednocześnie pragniemy dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, chcemy materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież, pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Po Mszy św., wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do specjalnej puszki. Bóg zapłać za składane ofiary.

3. Dzisiaj również, z racji trzynastego dnia miesiąca, chcemy uczcić Panią Fatimską, Tę, której nasz Wielki Rodak zawdzięcza ocalenie w zamachu z 1981 roku.

W środę,  rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

4. Dziś w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych przystępujących do Komunii Św. i uczestniczących w Mszach św.

5. Rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc różańcowej modlitwy. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 16.30. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nich. (Dla dzieci będzie konkurs Różańcowy i losowanie każdego dnia figurki Pana Jezusa, Matki Bożej i Anioła). Kandydaci do bierzmowania za wpisem do indeksu i dzieci przygotowujące się do pierwszej i generalnej komunii św. minimum dwa razy w tygodniu przychodzą na różaniec. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

6. W jutrzejszy poniedziałek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad kształtowaniem wiedzy i postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy się modlić szczególnie na nabożeństwie różańcowym i na wieczornej Eucharystii, na które, zapraszam wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów z naszej wspólnoty parafialnej, nie tylko pracujących w szkołach i przedszkolach na terenie parafii.

7. Natomiast w piątek, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, na wieczorną Mszę Świętą zapraszam mieszkających na terenie naszej parafii lekarzy i pielęgniarki z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.

8. Możemy już zamawiać wypominki na kolejny rok za naszych bliskich zmarłych. Pod chórem wyłożone są specjalne kartki. Piszmy również godz. Mszy św., na której chcemy wypominki.

9. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodziców.

10. 15 października o godz. 18.00 w Sońsku odbędzie się Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi ks. dr Jose Maniparambil. Szczegóły w gablocie.

11. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 600 zł. i 100 zł.

12. Bóg zapłać P. Krzysztofowi Wawruchowi i P. Antoniemu Zwolińskiemu za prace przy kościele.

13. Bóg zapłać p. Rafałowi Marchelewiczowi za wykonanie półki do kościoła.

14. Bóg zapłać p. Michałowi Falęckiemu i p. Jerzemu Parypińskiemu za prace w kościele.

15. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: o tym, czy dzieci nienarodzone, które umarły bez chrztu świętego, trafią do raju.

Jest też „Gość Extra” A w nim: 40. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Cena 14 zl.

16. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Jan Jaskułowski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.