OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCY „B” – 05 maja 2024 r.

1. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

2. Bóg zapłać wszystkim obecnym na odpuście w Ślubowie. Szczególnie dziękuję osobom, które przygotowały na tę uroczystość naszą kaplicę oraz asyście procesyjnej i dziewczynkom sypiącym kwiatami.

3. Dziś I niedziela miesiąca adoracyjna. Po Sumie procesja. Zapraszam asystę procesyjną i dziewczynki sypiące kwiatami.

4. Trwają codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele po Mszy św. o godz. 18.00, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.

5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

6. W majowe piątki organizujemy Rowerowe Nabożeństwa Majowe. Spotykamy się przed Kościołem Parafialnym w Gąsocinie o 18.30 i ruszamy do wybranej kapliczki na terenie naszej parafii, aby dołączyć do modlitwy prowadzonej przez mieszkańców danej wioski. Najbliższy piątek – 10 maja trasa: Gąsocin – Koźniewo Łysaki

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. We wtorek o godz. 16.00 próba dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

9. W środę o godz. 16.00 próba dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św.

10. Za tydzień II niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!

11. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim:  o coraz bardziej powszechnej całodziennej, a nawet całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

12. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Halina Tomczak. Polećmy ja miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …