OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO „B” – 07 kwietnia 2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni… Zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego parafialnego CARITASU.

2. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.

3. W poniedziałek po Mszach św. na godz. 19.00 zapraszam chętnych do pomocy przy rozebraniu dekoracji świątecznej.

4. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.

6. Bóg zapłać P. Eugenii Kunkowskiej za kwiaty, które zdobią paschał.

7. Za tydzień II niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!

8. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: O mało znanych faktach dotyczących powstania „Dzienniczka” siostry Faustyny.

9. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Podobne wpisy