OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKANOCY „B” – 14 kwietnia 2024 r.

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

3. Dziś po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.

4. W następną niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodziców.

5. Dziękuję za pomoc przy rozebraniu dekoracji świątecznej wszystkim, którzy pracowali: P. Agnieszka i Janusz Orzepowscy, P. Renata Wrońska, P. Bożena i Jowita Rutkowskie, P. Urszula Baczyńska, P. Stanisława Kobyłecka, Katarzyna i Szymon Chmielewscy, P. Katarzyna Podstawka, P. Beata, Amelka i Zosia Szewczak, P. Krystyna Baur, P. Antoni Zwoliński, P. Wiesław Kozłowski P. Jan Przybujewski, Janek Marchelewicz.

6. Bóg zapłać p. Wiesławowi Kozłowskiemu za ofiarowanie 7 nowych kołatek.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy wykonali prace porządkowe na cmentarzu parafialnym.

8. Dziś II niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!

9. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: artykuł o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę.

10. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Podobne wpisy