OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 listopada 2023 r.

1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Dziś obchodzimy w Kościele VII Światowy Dzień Ubogich.

2. W najbliższą niedzielę, 26 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

3. We wtorek, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

4. W środę, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, pani organistce, scholi, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

5. Dziś na Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy świętować jubileusz dziesięciolecia istnienia Scholi Soli Deo. Po Mszy każdy otrzyma upominek przygotowany przez dzieci i młodzież.

6. W następną niedzielę po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowującej się do I Komunii Św. i ich rodziców.  

7. Bóg zapłać ofiarodawcom i Wszystkim, którzy wykazali dobrą wolę i podjęli się w tym roku roznieść poświęcony opłatek na stół wigilijny do rodzin w naszej parafii! Jednocześnie bardzo proszę o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej po opłatki i listy z pieczęcią parafialną na tych odcinkach, gdzie jeszcze nie zostały odebrane.

8. Od następnej niedzieli Parafialny Oddział Caritas będzie rozprowadzał świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie po 10 małe i po 15 duże. Zachęcam do nabywania na stół wigilijny. W ten sposób wspieramy potrzebujących.

9. Sprzątając z grobów chryzantemy nie wrzucamy ich do kontenera, tylko stawiamy na parkingu wzdłuż, od strony szosy w doniczkach.

10. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: Z okazji VII Światowego Dnia Ubogich polecamy kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła.

11. Jest również „Mały Gość” a w nim: Fosforyzująca nalepka – gwiazda betlejemska.

12. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Artur Kordecki. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

14. Komunikat Policji

Podobne wpisy