OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 listopada 2023 r.

1.  Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków. 

2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą.

3. Dzielenie się opłatkiem w czasie tych świąt jest pięknym i wymownym zwyczajem religijnym. Zwyczaj ten należy podtrzymywać i ubogacać treściowo. Dzielenie się opłatkiem połączone ze składaniem życzeń jest wyrazem naszej dobrej woli, życzliwości i miłości. Zwyczaj dzielenia się opłatkiem wywodzi się z Eucharystii. W tym roku o rozniesienie opłatka serdecznie proszę te osoby, które roznosiły w ubiegłych latach. Osoby te będą miały listę z pieczęcią parafialną. Opłatki zostały poświęcone na Mszy o godz. 8.30. Bardzo proszę osoby roznoszące o zgłaszanie się po opłatki i listę z pieczęcią. Za opłatek tradycyjnie składamy dobrowolna ofiarę.

4. Dziś druga niedziela miesiąca tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!

5. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: którzy święci patronują Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę.

6. Dziś po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św. i ich rodziców.  

7. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Jolanta Jagielińska. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Podobne wpisy