OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA – 29 października 2023 r.

1. Dziś, w ostatnią niedzielę października, obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia własnego Kościoła. To uroczyste wspomnienie dnia, kiedy nasza świątynia została oddana na wyłączną własność Bogu.

2. We wtorek, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Dziękuję wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie. Proszę dzieci o przyniesienie plansz konkursowych we wtorek. Wręczenie nagród w następna niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00.

3. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one odprawione według następującego porządku: 9.00 i 12.00 (na cmentarzu). W tę Uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego Świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Msze św. na cmentarzu odprawi i kazanie wygłosi Ks. Marcin Sadowski – Dyrektor Wydziału Duszpastwerskiego Kurii Diecezjalnej w Płocku.

Po Mszy św. i procesji na cmentarzu tak jak w latach ubiegłych poświęcę nowe pomniki. Po procesji proszę zgłaszać.  

4. W czwartek, 2 listopada, – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane inaczej Dniem Zadusznym. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlić się za zmarłych parafian od ostatnich Wszystkich Świętych, a po Mszy św. procesja wokół kościoła z odpowiednimi modlitwami za zmarłych z wygłaszaniem wypominek jednorazowych, które można składać w zakrystii. Natomiast po Mszy o godz. 16.00 zapraszam na cmentarz na modlitwę różańcową za naszych bliskich zmarłych.

5. W Dzień Zaduszny, łącząc się w modlitwie z naszymi zmarłymi można u p. kościelnej zamawiać tzw. „podzwonne”, prosząc w ten sposób Boga, by przez dźwięk tego dzwonu usłyszał wezwanie za naszych bliskich zmarłych i przyjął ich do siebie.

6. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.

7. Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele.

8. Najbliższy piątek, 3 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.30 i możliwość spowiedzi.

9. Sobota, 4 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 17.00.

10. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna.

11. Możemy zamawiać wypominki na kolejny rok za naszych bliskich zmarłych. Pod chórem wyłożone są specjalne kartki. Piszmy również godz. Mszy św., na której chcemy wypominki.

12. 16. Bóg zapłać P. Wieczorkom za chryzantemy, które zdobią kaplicę.

13. Bóg zapłać Kołu Różańcowemu za chryzantemy, które zdobią kościół.

14. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: o zagrożeniach czyhających na dzieci w internecie.

15. Jest też „Mały Gość” a w nim: naklejka na świecę

16. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Ewa Metera. Polećmy ja miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

Podobne wpisy