OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 01 października 2023 r.

1.Dziś dwudziesta szósta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 12.00 precesja.

3. Od października tradycyjnie Msze św. w tygodniu o godz. 17.00 po Nabożeństwie Różańcowym.

4. Rozpoczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 16.30. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nich. (Dla dzieci jest konkurs Różańcowy i losowanie każdego dnia figurki Matki Bożej). Kandydaci do bierzmowania za wpisem do indeksu i dzieci przygotowujące się do pierwszej i generalnej komunii św. minimum dwa razy w tygodniu przychodzą na różaniec. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

5. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

6.W poniedziałek – 2 października wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

7. W środę, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

8. W czwartek, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

9. Czwartek, 5 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca.

10. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas nabożeństwa różańcowego.

11. W sobotę, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To również pierwsza sobota miesiąca.

12. Za tydzień II niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!

13. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.

14. W sklepie pawilon znaleziono mały różaniec (1 dziesiątka). Można odebrać go w zakrystii.

15. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł.

16 Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych oraz o tym, że parafia ma przyszłość.

17. Jest też „Gość Extra” a w nim: o znaczeniu objawień w Kościele.   Cena 14 zł.

18. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

19. W minionym tygodniu z nasze wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.:Tadeusz Bogdan Metera. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek…