OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 sierpnia 2023 r.

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł.

2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

3. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

4. W czwartek 31 sierpnia będziemy przeżywali Dzień Eucharystyczny (czterdziestogodzinne nabożeństwo). Przez cały dzień będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu wyznaczonych wiosek i ulic. Rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 9.00, zakończymy Mszą Św. o godz. 18.00, procesją i Apelem Jasnogórskim.

5. W następny poniedziałek, 4 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.30. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Msza Świętą.

6. W piątek 1 września przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (84). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

7. Piątek, 1 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. i spowiedź od godz. 17.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny.

8. W sobotę, 2 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 18.00.

9. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca – adoracyjną. Po sumie procesja. Zapraszam asystę i dziewczynki sypiące kwiatami.

10. W następna niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się sakramentu bierzmowania.

11. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł.

Bóg zapłać nowożeńcom P. Martynie i Mateuszowi Kordowskim za kwiaty, które zdobią kościół.

Bóg zapłać nowożeńcom P. Klarze i Tomaszowi Dobrowolskim za kwiaty, które zdobią kaplicę.

12. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: O znaczeniu duchowości w procesie wyprowadzania ludzi z uzależnień.

Jest tez „Mały Gość” a w nim: dodatek magnes zakładka z błogosławioną rodziną Ulmów.

13. Plan adoracji w Czterdziestogodzinne Nabożeństwo.

Podobne wpisy