OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 16 czerwca 2024 r.

1. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.

2. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia po Mszy Św. o godz. 18.00.

3. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 21 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.30 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, dyrekcję szkół, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Po mszy podsumowanie i rozdanie nagród dla ministrantów i scholi.

4. Spowiedź na zakończenia roku szkolnego w środę od godz.17.30. Rozpoczynającym wakacje życzę udanego wypoczynku i równocześnie przypominam, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.

5. 20 czerwca w czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na wspólne ognisko naszych najmłodszych posługujących: scholę Soli Deo oraz ministrantów i kandydatów, aby we wspólnocie, z radością podsumować mijający rok. Dzięki uprzejmości Państwa Orzepowskich ognisko odbędzie się w Łopacinie 1B na pograniczu Janówka i Łopacina przy figurce, przy której odbywa się również co roku rowerowe nabożeństwo majowe.  Szczegóły u mnie i u p. katechetki.

6. W następną niedzielę 23 czerwca będziemy obchodzić Dzień Ojca. Pamiętajmy tego o modlitwie za nich.

7. Bóg zapłać osobom, które pracowały przy Kościele.

8. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 50 zł.

9. Bóg zapłać panom: Michałowi Falęckiemu, Janowi Przybujewskiemu i Waldemarowi Falencie za prace na rzecz parafii.

10. Bóg zapłać P. Anastazji za zakup tui.

11. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: Zapowiadamy Marsz dla Życia i Rodziny, który 16 czerwca przejdzie ulicami Warszawy, Krakowa i wielu innych miast. .

12. Jest też „Mały Gość” a w nim: specjalny dodatek na Euro 2024 – plakat z reprezentacją Polski oraz rozpiska meczów.

13. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Podobne wpisy