OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 04 lutego 2024 r.

1. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki.

2. W poniedziałek wspomnienie Świętej Agaty.

3. Natomiast w przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego.

4. W następną niedziele po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

5. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Dzieci przygotowujące się do Komunii Świętej i młodzież do bierzmowania prosimy o przygotowanie indeksów, a innych o zeszyty od religii.

9. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone na kościół z okazji kolędy. Bóg zapłać za ofiary, dziękuję wszystkim, którzy mnie wozili. Dziękuje za posiłki – Bóg zapłać!

Bóg zapłać za uprzątnięcie dekoracji świątecznych. Pracowali: Agnieszka i Janusz Orzepowscy, Urszula i Stanisław Baczyńscy, Renata i Cezary Szewczak, Krzysztof Kołakowski, Robert Osica, Antoni Zwoliński, Jan Przybujewski, Jowita Rutkowska, Bożena Rutkowska i Krystyna Baur.

11. Jest do nabycia aktualny numer tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim:  Jak rozpoznać i rozwinąć powołanie.

12. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Podobne wpisy