OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA Św. Rodziny – 31 grudnia 2023 r.

1. Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia; stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

2. Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Przyjdźmy do naszej parafialnej świątyni na modlitwę dziękczynno-przebłagalną za ten mijający czas po Mszy Św. o godz. 12.00.

3. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

4. W następną niedziele po Mszy Św. o godz. 8.30 pani krawcowa będzie brała miarę na nowe alby do I Komunii Św. Wpłacamy zaliczkę.

5. W naszej parafii rozpoczęły się odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Dzieci przygotowujące się do Komunii Świętej i młodzież do bierzmowania prosimy o przygotowanie indeksów, a innych o zeszyty od religii.

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone na kościół z okazji kolędy: Bóg zapłać za ofiary, (dziękuje wszystkim, którzy mnie wozili). Dziękuje za posiłki – Bóg zapłać!

6. W styczniu Msze św. w tygodniu o godz. 18.00

7. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspólna modlitwa w intencji powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o 17.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Natomiast w pierwszą sobotę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna.

8. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło, by oznaczyć nasze mieszkania. W przyszłą niedzielę zaś Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.

9. W następną niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przedstawia Jasełka. Zapraszam.

10. Zapraszam Radę Parafialna na spotkanie opłatkowe w sobotę 6 stycznia po Mszy Św. o godz. 12.00, a scholę i ministrantów w niedzielę 7 stycznia po Mszy Św. o godz. 12.00.

11. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Podobne wpisy