OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 19 listopada 2023 r.

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

2. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

3. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi od godz. 16.30. Msza św. o godz. 17.00.

5. W sobotę po Mszy św. godz. 17.00 nabożeństwo do Matki Bożej.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca- adoracyjna.

7. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie po 10 małe i po 15 duże. Zachęcam do nabywania na stół wigilijny. Są również nasze parafialne karty bożonarodzeniowe – 3 wzory, po 2 zł. Jest jeszcze do nabycia książka „Rodzina Ulmów Droga ku świętości”.

8. W czwartek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

9. W sobotę, 2 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. Tego dnia obchodzony jest Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Będziemy modlić się za wszystkich misjonarzy oraz prosić o nowe powołania misyjne, aby światło Ewangelii docierało do wszystkich ludzi.

10. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł. i 50 zł.

11. Bóg zapłać za dywaniki przy ołtarzu i miejscu przewodniczenia.

12. Bóg zapłać ofiarodawcom i Wszystkim, którzy wykazali dobrą wolę i podjęli się w tym roku roznieść poświęcony opłatek na stół wigilijny do rodzin w naszej parafii! Jednocześnie bardzo proszę o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej po opłatki i listy z pieczęcią parafialną na tych odcinkach, gdzie jeszcze nie zostały odebrane.

13. Dziś po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.

14. Sprzątając z grobów chryzantemy nie wrzucamy ich do kontenera, tylko stawiamy na parkingu wzdłuż, od strony szosy w doniczkach.

15. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: dodatek kalendarz na rok 2014.

Jest również „Mały Gość” z dodatkiem – Fosforyzująca nalepka – gwiazda betlejemska.

16. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Maria Kowalczyk. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.