OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKANOCY „B” – 21 kwietnia 2024 r.

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski.

3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

4. Dziś po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodziców.

5. Bóg zapłać panom: Janowi Przybujewskiemu i Michałowi Falęckiemu za prace przy kościele.  

6. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne W minionym tygodniu: 150 zł.

7. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to ważny dokument.

Jest też Gość „Historia Kościoła” a w nim: Miriam z Nazaretu – kim była żydowska dziewczyna, która została Matką Zbawiciela. Cena 12 zł

10. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Podobne wpisy