OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ADWENTU B – 24 grudnia 2023 r.

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? I postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.

2. Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać KOLĘDY, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat.

3. Na Mszę Świętą  – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszam w kaplicy w Ślubowie o godz. 22.00 i w Gąsocinie o godz.24.00. O godz. 23.40 zapraszam na czuwanie przygotowane przez Scholę Soli Deo.

4. Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim pomagającym w przygotowaniu dekoracji świątecznej. Dziękuję ofiarodawcom: za choinki Państwu Urszuli i Stanisławowi Baczyńskim. Za przywiezienie P. Stanisławowi Baczyńskiemu. P. Tomaszowi Wrońskiemu za przywiezienie szopki na zewnątrz. P. Agnieszce Orzepowskiej za wykonanie stroików.

Dziękuję za pomoc przy dekorowaniu kościoła i terenu przy kościele. Pracowali: P. Urszula i Stanisław Baczyńscy, P. Renata i Tomasz Wrońscy, P. Agnieszka i Janusz Orzepowscy, P. Jowita, Bożena i Krzysztof Rutkowscy, P. Katarzyna i Maja Chmielewskie. P. Robert i Mateusz Osica, P. Stanisława Kobyłecka, P. Marcin Gburzyński, P. Krzysztof Kołakowski, P. Krystyna Baur. Każda taka pomoc w kościele jest pięknym gestem zaangażowania w sprawy parafii. Dziękuję wszystkim pomagającym –  ­Bóg Zapłać.

5. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego, podobnie w drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, we wtorek, 26 grudnia. Taca na WSD w Płocku.

6. W środę, 27 grudnia, wspominamy  Świętego Jana Apostoła i Ewangelistę, natomiast w czwartek, 28 grudnia – Świętych Młodzianków Męczenników.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszam na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy św. o godz. 12.00, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

8. Zaplanujmy tak te świąteczne dni, by znaleźć chwilę na odwiedzenie naszej parafialnej świątyni i na indywidualną modlitwę i adorację przy żłóbku, na rodzinne śpiewanie kolęd.

9. Można jeszcze zgłaszać się po opłatek do zakrystii

10. W naszej parafii rozpoczynają się odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Dzieci przygotowujące się do Komunii Świętej i młodzież do bierzmowania prosimy o przygotowanie indeksów, a innych o zeszyty od religii.

11. Bóg zapłać panom, którzy posadzili nowe tuje przy kościele w miejsce uschniętych.

12. Jest do nabycia aktualny świąteczny – podwójny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim:  audiobook „Narodziny Bożego Narodzenia”. Cena 15 zł.

Jest również „Mały Gość, a w nim stajenka do złożenia.

13. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Podobne wpisy