OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” – 03 marca 2024 r.

1.W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą.

2. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00. W niedzielę Gorzkie Żale dziś były o godz. 8.00, a za tydzień o godz. 8.00 i 11.30. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież (kandydaci do sakramentu bierzmowania) i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.

4. Możemy nabywać baranki wielkanocne do koszyczka ze święconką. Cena 8 zł. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na działalność charytatywną Caritasu. Bóg zapłać za wsparcie tej akcji!

5. Z okazji Świąt Wielkanocnych mamy również nasze parafialne karty świąteczne. Cena jednej karty wynosi 2 zł. Są dwa wzory.

6. 15.03.2024 r. po raz kolejny organizujemy NOCNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ RYCERZY NIEPOKALANEJ. Tym razem do osobistych intencji dołączamy również modlitwę o pokój na świecie. Trasa: Gąsocin – Ślubowo – Cichawy – Pustelnia Łopacin – Gąsocin. Całkowita długość 15,5 km. Zapraszamy tych, którzy chcą nocą, w skupieniu i ciszy rozważać stacje Drogi Krzyżowej. Wydarzenie rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00. Droga ma charakter prywatnego spaceru i każdy odpowiada za siebie. Osoby niepełnoletnie uczestniczą pod opieką dorosłych. Przed wyjściem wszyscy uczestnicy otrzymają dokładny opis trasy oraz w razie potrzeby treść rozważań. Zachęcamy do pobrania aplikacji „Ekstremalna Droga Krzyżowa” i korzystania z rozważań za pośrednictwem smarfona. Poruszamy się indywidualnie lub w grupach max 10 osobowych. W tym roku jest możliwość dołączenia do grupy prowadzonej przez lidera znającego trasę. Będzie kilka takich grup. Zabieramy ze sobą: ODBLASKI, latarkę, ciepłe ubrania, wygodne buty, prowiant wedle uznania oraz krzyż dowolnej wielkości (najlepiej wykonany własnoręcznie). Nie są prowadzone zapisy.

7. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

Bóg zapłać ofiarodawcom i Wszystkim, którzy wykazali dobrą wolę i podjęli się trudu zbierania ofiar! Jednocześnie bardzo proszę o zgłaszanie się do mnie po listy z pieczęcią parafialną do zakrystii lub kancelarii Parafialnej i przeprowadzenie pozostałych zbiórek.

Bóg zapłać rodzinie P. Wrońskich i p. Michałowi Falęckiemu za prace na rzecz Parafii.

8. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczymy na nasze prace parafialne. Został zamówiony gaz do ogrzewania Kościoła. Faktura do zapłaty 2200 zł.

9. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: jak dobrze przeprowadzić rachunek sumienia

10. Jest też Gość Extra – Gość Historia a w nim: historia celibatu Cena 12 zł.

11. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Halina Bartołd i śp. Dariusz Bojarski. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…