OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” – 25 lutego 2024 r.

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

2. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00. W niedzielę Gorzkie Żale dziś były o godz. 8.00, za tydzień również o godz. 8.00 i 11.30. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież (kandydaci do sakramentu bierzmowania) i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Na stoliku jest wyłożona księga, do której możemy wpisywać swoje postanowienia – oficjalnie bądź anonimowo lub wpisać tylko swoje imię i nazwisko. Niech to będzie jednocześnie prośba do Boga, aby udzielił nam sił do wytrwania w naszych postanowieniach.

3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

4. Dziś po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św. i ich rodziców.

5. We wtorek 27 lutego o godz. 18.00 przybędą do Parafii Farnej w Ciechanowie relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów. Relikwie będą do środy do godz. 17.00. W środę Msze Święte o godz. 6.30, 7.00 i 8.30. W ciągu dnia czuwanie prowadzone przez różne grupy parafialne.

6. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek zapraszamy na wieczorne nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.

W piątek okazja do spowiedzi świętej podczas Drogi Krzyżowej.

W sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Matki Bożej.

7. Bardzo proszę o rozpoczęcie zbiórek na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Po listy z pieczęcią parafialną można się zgłaszać do zakrystii lub do kancelarii parafialnej.

8. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia, Bożego które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą.

9. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł. i 50 zł.

10. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny” a w nim: o roli, jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła.

Jest też Mały Gość a w min:  dodatek „Módl się z Jezusem”.

11. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Roman Grabowski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Podobne wpisy