OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 20 października 2024 r.

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus wyjaśnia sens swojej misji i mówi, na czym polega Jego panowanie oraz władza w Jego królestwie. To służba i gotowość oddania życia za innych, co potwierdził, sam umierając za nas na krzyżu. Jezus jest zmiażdżonym cierpieniem Sługą Pańskim, a jednocześnie naszym Zbawicielem oraz wstawiającym się za nami Obrońcą.

2. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą możemy wspomóc wszystkich, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich różnoraką działalność. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona właśnie na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary!

3. Trwa miesiąc październik – miesiąc różańcowej modlitwy. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 16.30. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nich. (Dla dzieci będzie konkurs Różańcowy i losowanie każdego dnia figurki Pana Jezusa, Matki Bożej i Anioła). Kandydaci do bierzmowania za wpisem do indeksu i dzieci przygotowujące się do pierwszej i generalnej komunii św. minimum dwa razy w tygodniu przychodzą na różaniec. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

4. We wtorek, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. W tym dniu przypada także 76. rocznica śmierci innego Wielkiego Polaka – Prymasa Polski, Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda SDB.

5. Możemy już zamawiać wypominki na kolejny rok za naszych bliskich zmarłych. Pod chórem wyłożone są specjalne kartki. Piszmy również godz. Mszy św., na której chcemy wypominki.

6. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.

7. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodziców.

8. 25 października o godz. 18.00 w Sońsku odbędzie się Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi ks. dr Jose Maniparambil. Szczegóły w gablocie.

9. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł.

10. Bóg zapłać P. Krzysztofowi Wawruchowi i P. Antoniemu Zwolińskiemu za prace przy kościele.

11. Bóg zapłać P. Antoniemu Zwolińskiemu za prace w kościele.

12. Bóg zapłać P. Maciejowi Obrębskiemu  i P. Antoniemu Zwolińskiemu za prace przy plebanii.

13. Bóg zapłać P. Edycie Reszce za  naprawienie lekcjonarza.

14. Bóg zapłać P. Januszowi Orzepowskiemu za naprawienie kabla mikrofonowego.

15. W sobotę 26 października o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza Św. o Boże błogosławieństwo dla grupy AA „Nadzieja”. W imieniu grupy zapraszam osoby zmagające się z problemem uzależnienia od alkoholu.

16. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim:  o życiu i nauczaniu bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz znaczeniu jego posługi dla Polski i Kościoła.

17. Po Mszy św. uczniowie otrzymają obrazki, pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Danuta Mossakowska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.