OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” – 06 października 2024 r.

1. Niedzielna liturgia słowa mówi o podstawowych rzeczach dotyczących porządku ludzkiego. Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, Bóg stworzył mężczyznę i niewiastę, powołując ich jednocześnie do tworzenia wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej, w której mają stanowić nierozerwalną jedność. Warto i trzeba to powtórzyć w dzisiejszych czasach i we współczesnym świecie, gdy szerzy się propaganda „wszechwzględności” i tymczasowości.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc różańcowej modlitwy. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 16.30. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nich. (Dla dzieci będzie konkurs Różańcowy i losowanie każdego dnia figurki Pana Jezusa, Matki Bożej i Anioła). Kandydaci do bierzmowania za wpisem do indeksu i dzieci przygotowujące się do pierwszej i generalnej komunii św. minimum dwa razy w tygodniu przychodzą na różaniec. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

3. W jutrzejszy poniedziałek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w roku 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej, a raczej pielęgnujmy ją pieczołowicie.

4. W przyszłą niedzielę będziemy w całym kraju obchodzili Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II, dlatego w rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu wpleciemy to, co on nam pozostawił w swoich encyklikach, adhortacjach, listach i homiliach. Chcemy również dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, chcemy materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież, pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Będzie zbiórka do specjalnych puszek. Bóg zapłać za składane ofiary.

5. Możemy już zamawiać wypominki na kolejny rok za naszych bliskich zmarłych. Pod chórem wyłożone są specjalne kartki. Piszmy również godz. Mszy św., na której chcemy wypominki.

6. Za tydzień II niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace parafialne. Bóg zapłać!

7. Jest wyremontowane pomieszczenie w kościele. Osoby słabosłyszące, niedosłyszące, mające kłopoty z uklęknięciem przy konfesjonale tam mogą korzystać z sakramentu pokuty.

8. Bóg zapłać za ofiary na nasze prace parafialne w minionym tygodniu: 100 zł.

9. Bóg zapłać osobom, które reprezentowały nasza Parafie na Diecezjalnej Pielgrzymce Kół Różańcowych w Smardzewie.

10. Bóg zapłać P. Michałowi Falęckiemu i P. Janowi Przybujewskiemu za prace przy plebanii.

11. Dziś po sumie ostatnia procesja w tym roku. Serdecznie dziękuję asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami za całoroczna posługę. Bóg zapłać osobom opiekującym sie asystą. Dziękuje również osobom, które przez cały rok przynosiły kwiatki do sypania. Bóg zapłać!

12. Jest do nabycia aktualny numer Tygodnika „Gość Niedzielny”, a w nim: O tym, jak św. Szarbel ożywił uśpioną czeska parafię.

Jest też „Mały Gość” z dodatkiem: karta podarunkowa.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Mirosław Pawlak i śp. Daniela Dymowska. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.